Hogyan kell nem görcsölni a babán? - III. rész
Elérkeztünk a „Hogyan kell nem görcsölni a babán?” cikksorozat harmadik, és egyben befejezőnek szánt részéhez, amelyben egy borzasztóan egyszerű, de mégis hatékony módszerről olvashatsz. Ez pedig a titokzatosan hangzó „homlok-tarkó tartás”.
Valójában egy kineziológiai stresszoldó módszerről van szó, amelyet azonban kineziológus segítsége nélkül, otthon is alkalmazhatsz. Hiszen mit is csinálunk, amikor az ismerősök, barátok szerint túlzottan „rágörcsölünk” a baba projektre? Stresszt élünk át. Bár az első egy-két hónapban még izgatottan figyeljük a testünk jeleit, és ugyanilyen izgalommal várjuk a terhességi teszt eredményét, ez a kezdeti jóleső izgalom egyre inkább elkeseredésbe, szorongásba, bűntudatba, önvádba megy át.
Ki a főnök a testedben? Hormonokról érhetően!
Hát természetesen én! – hangzana a fenti kérdésre azonnal a természetesnek tűnő válasz. Valójában azonban ez nem igaz. A tested egy érzékeny szerkezet, amely a hormonjaid uralma alatt áll. A hormonsereg főparancsnoka pedig az agyalapi mirigy, „aki” az összes mirigyünk termelését szabályozza. No de mik azok a mirigyek és hormonok, és egyáltalán valaki végre el tudná érthetően magyarázni hogyan is működik ez az egész rendszer?! Igen, én megpróbálom. Valószínűleg egy biológia tanár vagy egy orvos sokkot kapna, ha elolvasná ezt a cikket, de a közérthetőség érdekében én mégis mellőzni fogom a szakzsargont.